Hana Hoskovcová - účetní poradce

Způsob podnikání - investovat, nebo utrácet ?
Publikováno: 21.09. 2015
Podnikání v ČR je stále těžší . Zaplněný trh, velká konkurence, nadměrný dovoz , zatížení odvody státu a další překážky, působí podnikatelům potíže tak velké, že nejsou mnohdy schopni uživit sami sebe, natož zaměstnance.

Udržení svých výrobků, či služeb na trhu v ČR nebo mimo ni spočívá v nových nápadech, v investování do nápadů, a to i za cenu úvěru nebo za pomoci Úřadů práce a dále investování do kontaktů mimo ČR například na veletrzích, a dále ve vývozech . Podnikatelé mají tolik práce, že často nepřemýšlí o své budoucnosti, protože, je-  li  produkt momentálně úspěšný, nemyslí na to, že může nastat den, kdy produkt už nikdo nechce. Nové nápady nepadají z nebe a je těžké svůj produkt vylepšovat pravidelně tak, aby byl stále žádoucí.

Velký problém podnikatelů, ať je to malá, či velká firma je ten, že jejich rezervní fond je minimální, nebo žádný. Většina utrácí peníze za větší a honosnější domy, auta i oblečení, aniž by absolutní přepych nutně potřebovali. Jenže hůře se padá nežli stoupá. Za peníze téměř zbytečně prohýřené mohl vzniknou nový nápad, z něj modernější produkt a z něj další prodej, tudíž další a dlouhodobější příjmy.

O svých nápadech a plánech mluvte jen ve své firmě, neboť nápady se doslova kradou, nebo kopírují. Teprve až nápad zrealizujete, přihlaste ho jako Průmyslový vzor, Patent nebo alespoň zajistěte například na název produktu Ochranou známku.Tento článek si můžete přečíst na webu Hana Hoskovcová - účetní poradce
http://www.hoskovcovahana.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.hoskovcovahana.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=52