Domů
Co nabízím
Ceník
Informace
Z praxe
Dotazy (občané)
Objednávka (podnikatelé)
Kontakt


Podnikatelské Informace pro Vás - OSVČ


Podnikatel - fyzická osoba (ať už podniká sám nebo má zaměstnance) nemá lehký život.
Potká se hned v počátku svého úsilí s hradbou, kterou tvoří úřady, tiskopisy, formuláře, daně a pojištění.

Pro ilustraci uvádím malý seznam toho, co budete potřebovat a s čím Vám mohu pomoci:
  • Základní listinou je živnostenský list ( výpis ze živnostenského rejstříku ) nebo jiné oprávnění k podnikání.
    Se živnostenským listem nebo s výpisem ze živnostenského rejstříku můžete  zahájit činnost . K ostatním úřadům se můžete zaregistrovat přímo na Živnostenském úředě.
  • JEDNOTNÝ  REGISTRAČNÍ  FORMULÁŘ nahrazuje veškeré dřívější formuláře jednotlivých úřadů a pojišťoven.Temto formulář slouží při zahájení činnosti, přii přerušení činnosti , při změnách i při ukončení činnosti.Oznámení pojištěnce o zahájení činnosti hlavní či vedlejší činnosti se taktéž podá na tomto tiskopise.
    Vaše podnikání bude vedlejší činností, jste-li kromě podnikání máte též zaměstnáni, nebo máte-li důchod, rodičovskou dovolenou apod. Vedlejší činnost nutno doložit  d ů v o d e m   k vedlejší činnosti. Pokud jste osobou důvodně vykonávat vedlejší činnost, nesmíte být nemocensky pojištěni. Chcete - li být nemocensky pojištěni, stáváte se automaticky osobou vykonávající hlavní činnost a musíte platit zálohy na pojistné.
  • Hodláte-li zaměstnávat ve své firmě pracovníky, musíte zaregistrovat jako plátce daně ze závislé činnosti. U pojišťoven přihlásíte sebe jako zaměstnavatele a zaměstnance jako pojištěnce.
  • Jako zaměstnavatel též vyplníte přihlášku u Kooperativy k zákonnému pojištění odpovědnosti za své zaměstnance (z důvodu pracovních úrazů).
  • Stanete-li se plátcem DPH, podáte registraci k DPH, přesáhne -li váš obrat 1000000.-Kč za 12 běžných měsíců ( nikoli kalendářních), překročíte -li limit 326000.- Kč za nákupy zboží z EU nebo poskytnete-li službu do EU.
  •  Až máte živnostenské oprávnění,jste zaregistrováni k daním,jste přihlášeni ke zdravotnímu a sociálnímu pojištění jako OSVČ, můžete začít podnikat. Vaše doklady Vám pak můžu zpracovávat a vytvářet daňovou evidenci, z níž se pak vypočtou Vaše daně a pojištění a dále mohu zpracovávat mzdouvou agendu,z níž pak odvádíte daně a pojištění za své zaměstnance. 

 


Publikováno: 03.08. 2007
(přečteno 11952x)
Design layout by Pavel a Pavlina Knotkovi (c) 2007.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund